103318 Ergebnisse zur aktuellen Sucheinstellung
TrackRank mind. 3
 

Tour #109470: 2012.06.19. Kobala

Kategorie: Gleitschirm und Drachen
Slowenien » North West Slovenia » Tolmin » Kobala

Zase ve vzduchu :- )

Dnes se probouzíme do posledního dne našeho slovinského paragliding výletu, je zima a vlhko, ale bude to nejspíš tím prostředím u řeky Soča.

Počasí se mění, tak to po snídani jedeme okouknout na kopec. A ještě jednou do vzduchu!

Oficiální startovačka Kobala, nebo-li Kobylí hlava je umístěna nad městem Tolmin ve Slovinsku. Krásná scenerie údolí řeky Soča stojí za výjezd na Kobalu, i když zrovna nejedete polétat.

Start je tvořen samostatným podlouhlým vrcholem na bočním hřebenu. Plošina na vrcholu má rozměry asi 30x100 metrů a je plně dostačující pro pohodlné starty spousty rogall a padáků. I když sráz přechází do křovin, díky jeho velkému sklonu je možno odstartovat během pár kroků daleko od nejbližšího stromu.

Část cesty na start je označena velkými směrovými cedulemi. Z Tolminu je třeba vyrazit kolem Renault servisu přes Poljubinj do vesnice Ljubinj. Asi 100 metrů za kostelem je třeba odbočit úzkou silnicí doleva serpentimami nahoru směrem na Planinu Stador.
Parkuje se necelý 1 km od startu poblíž chaty "Koča na Planině Stador". V této chatě je třeba zaplatit 4 Euro za osobu a den !

Přistává se na prostorné louce ve vzdálenosti asi 4km na souřadnicích N46°11.071' E13°43.253', která je rozdělena polní cestou. K přistávání je určena ta polovina louky, která se nachází blíže k Tolminu.

K přistání lze dojet výjezdem z Tolminu směrem na Kobarid. Přibližně 100 metrů před mostem přes řeku Soču je třeba odbočit doprava a ujet ještě dalších 100 metrů.
 

Na foto a video se podíváte, když kliknete na Weitere Informationen:

 

Tour Galerie

Tour Karte und Höhenprofil

Kommentare abgeben

Möchtest du einen Kommentar abgeben?