103318 Ergebnisse zur aktuellen Sucheinstellung
TrackRank mind. 3
 

Tour #109453: 2012.06.16. Kobala

Kategorie: Gleitschirm und Drachen
Slowenien » North West Slovenia » Tolmin » Tolmin

Kobala take off

Konečně jsme letos vyrazili, do vzduchu!

Poletování vzduchem je, zdá se, nejlepší možný způsob pohybu - tedy alespoň pro moji osobu.

Po loňském roce 2011, kdy se mi kvůli několika různým faktorům nepodařilo se do vzduchu ani jednou dostat, jsem uvažoval nad tím, že výbavu prodám, a létání pověsím na hřebík.

Přes zimu jsem ale prohlížel foto a video, a řekl si, že by to nebylo dobré rozhodnutí. Vždyť mi létání na paraglidu přináší tolik radosti a uspokojení!

A tak jsem se do létání letos znovu pustil; o záznamy pobytu ve vzduchu se s vámi rád podělím :- )

Na foto a video se podíváte, když kliknete na odkaz dole na stránce.

Kobala je známá startovačka poblíž města Tolmin na řece Soča ve Slovenii, kde se čas od času konají soutěže včetně mezinárodních. No a dá se tady pěkně polétat!

Na foto se podíváte, když kliknete na odkaz dole.

Kobala.

Start je tvořen samostatným podlouhlým vrcholem na bočním hřebenu. Plošina na vrcholu má rozměry asi 30x100 metrů a je plně dostačující pro pohodlné starty spousty rogall a padáků. I když sráz přechází do křovin, díky jeho velkému sklonu je možno odstartovat během pár kroků daleko od nejbližšího stromu. Část cesty na start je označena velkými směrovými cedulemi. Z Tolminu je třeba vyrazit kolem Renault servisu přes Poljubinj do vesnice Ljubinj. Asi 100 metrů za kostelem je třeba odbočit úzkou silnicí doleva serpentimami nahoru směrem na Planinu Stador. Parkuje se necelý 1 km od startu poblíž chaty "Koča na Planině Stador". V této chatě je třeba zaplatit 4 Euro za osobu a den !

Přistává se na prostorné louce ve vzdálenosti asi 4km na souřadnicích N46°11.071' E13°43.253', která je rozdělena polní cestou. K přistávání je určena ta polovina louky, která se nachází blíže k Tolminu. K přistání lze dojet výjezdem z Tolminu směrem na Kobarid. Přibližně 100 metrů před mostem přes řeku Soču je třeba odbočit doprava a ujet ještě dalších 100 metrů.
 

 

Tour Galerie

Tour Karte und Höhenprofil

Kommentare abgeben

Möchtest du einen Kommentar abgeben?